Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11.06.2017

  1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

* w poniedziałek – bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy męczenników

* we wtorek – św. Antoniego z Padwy

* w sobotę –  św. brata Alberta Chmielowskiego

  1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele dolnym, dzieci należące do Scholki Parafialnej zapraszają rodziców, dziadków oraz całą naszą wspólnotę na przedstawienie podsumowujące ich zaangażowanie i pracę w kończącym się roku szkolnym. Serdecznie w ich imieniu zapraszamy.
  2. We wtorek 13 Czerwca zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 18:00 Msza św. z kazaniem, a następnie Procesja Światła. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie prosimy o pomoc w przygotowaniu tej  uroczystości. Dziękujemy tym mieszkańcom bloków i ulic, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę. Liczymy na wsparcie pozostałych. Odpowiedzialni za ołtarze:

I ołtarz

Odpowiedzialny Ks. Tomasz                 

II ołtarz 

Odpowiedzialny  Ks. Paweł

III ołtarz

Odpowiedzialny  Ks. Ireneusz

IV ołtarz

Odpowiedzialny   Ks. Rafał

Msze św. w Boże Ciało celebrowane będą o godz. 6:00, 7:30, 9:00 i 12:00, nie będzie    Mszy św. o godz. 10:30. Po południu tylko jedna Msza św. po Procesji Eucharystycznej. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii i nabożeństwo o godz. 16:00. Zapraszamy serdecznie do udziału w Procesji Bożego Ciała i przez kolejne dni Oktawy: małe dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, ministrantów i lektorów, młodzież i starszych. Składka z Bożego Ciała przeznaczona będzie w całości na Hospicja i inne wyznaczone przez Kurię cele charytatywne.

  1. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z Procesją Eucharystyczną będą w o godz. 18:00, zaś w niedzielę o godz. 12:00. Zapraszamy.
  1. Główne uroczystości Bożego Ciała w Tarnowie, rozpocznie Msza św. w czwartek 15 Czerwca o godz. 9:00 na Placu przed Katedrą, której przewodniczyć będzie Ks. bp Andrzej Jeż. Po niej Procesja do czterech ołtarzy.
  1. W czwartek przypada 5 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Ks. Biskupa  Andrzeja Jeża. Polecajmy w modlitwach osobę naszego Pasterza – Boskiemu Pasterzowi.
  2. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele parafialne. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz filię oddziału w Tarnowie. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

+  Rene Sydor z ul. Parkowej, lat 79

+  Róża Krawczyk z ul. Szenwalda, lat 77

 

                          Dobry Jezu a nasz Panie ..

 

…………………………………………………………………………………………………………………………

 

komunikat Ks. Biskupa Andrzeja  jeża z racji  Diecezjalnego Święta  Rodziny

czwartek, 08, czerwca 2017

Drodzy Diecezjanie!

Rodzina jest szczególną wspólnotą życia, w której Bóg powinien mieć swoje centralne miejsce stając się fundamentem wewnętrznej jedności. Tradycyjnie w naszej diecezji w trzecią niedzielę czerwca w Starym Sączu przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. W tym roku przypada ono 18 czerwca.

Pragniemy w tym dniu podkreślić piękno wspólnoty rodzinnej, wyrazić Bogu wdzięczność za dary Jego dobroci oraz jako rodzina diecezjalna zanosić do nieba szczerą modlitwę. Nasze spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 10.00. Po niej włączymy się w rodzinne świętowanie podczas festynu na Starosądeckich Błoniach. W czasie jego trwania na placu będzie ustawiony specjalny „namiot synodalny”. W nim będzie można uzyskać informacje dotyczące V Synodu naszej diecezji oraz złożyć propozycję tematów synodalnych.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do jak najliczniejszego udziału w naszym wspólnym świętowaniu radości miłości (amoris laetitia) rodzinnej.

Z pasterskim błogosławieństwem

                                                                  † Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI