UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 04.06.2017

 1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca pana Jezusa, które w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 18:00.
 2. Dzisiaj o godz. 11:00 na Placu koronacyjnym /dawna kapłanówka/ przy Al. Matki Bożej Fatimskiej, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz dokona koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy na tą uroczystość.
 3. Jutro, tj. w poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – II dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 6:00; 7:30; 9:00 oraz po południu o godz. 16:30 i 18:00. Jutro Kancelaria parafialna z racji Święta, będzie nieczynna.
 4. Także jutro, po Mszy św. wieczornej spotkanie członków ADPC.
 5. We wtorek po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Zapraszamy.
 6. W najbliższą środę 7 Czerwca o godz. 18:00 w kościele dolnym rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Zapisy na I spotkaniu. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 7. W czwartek wspominać będziemy w liturgii Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust na Terlikówce.
 9. W dniach 9-11 Czerwca wspominać będziemy 30 rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Tarnowie. Uroczystości rocznicowe odbywać się będą w parafii bł. Karoliny. Dokładny plan tych wydarzeń przedstawiony jest na afiszach znajdujących się w gablotach.
 10. Już 15 Czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za pierwsze ofiary składane na przygotowanie tegorocznych ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy o współpracę w przygotowaniu ołtarzy:

I Ołtarz – mieszkańcy ul. Parkowej bl. 1,3,5,7,22,24 i domy prywatne. Odpowiedzialny – Ks. Tomasz

II Ołtarz – mieszkańcy ul. Parkowej bl. 26,27,29,30,43 oraz ul Kurpińskiego. Odpowiedzialny – Ks. Paweł

* III Ołtarz – mieszkańcy ul. Pułaskiego bl. 91A, 91B, 95, 97, 99 oraz ul. Wojtarowicza            bl.29,41,42-46 oraz domy prywatne. Odpowiedzialny –  Ks. Ireneusz

*   IV Ołtarz – mieszkańcy ul. Klikowskiej 22A, 36, 40, 44, domy prywatne oraz ul. Ks. Chrząszcza bl. 15,17, 19 oraz domy prywatne. Odpowiedzialny – Ks. Rafał

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festynu Parafialnego w zeszłą niedzielę. Dziękujemy grupom apostolskim działającym przy naszej parafii, zespołom, wszystkim parafianom, którzy przynieśli ciasto oraz rzeczy na loterię; cichym sponsorom tego wydarzenia – wszystkim Wam drodzy parafianie – mówimy Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną w całości na cele Kurii Tarnowskiej. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne. Również w przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie. Bóg zapłać.
 3. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Stanisław Rak  z ul. Paderewskiego, lat 59

+ Danuta Lesiak z ul. Przybyłkiewicza, lat 69

 

                    Dobry Jezu a nasz Panie …