V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2017

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

    – w Poniedziałek – św. Zofii, wdowy i męcz.

    – we Wtorek – św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Św. Andrzej Bobola jest patronem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Przez jego wstawiennictwo polecajmy w naszych modlitwach dobremu Bogu wszelkie intencje i osobę naszego Pasterza.

    – w Czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych sprawowanych codziennie o godz. 17:30.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 łączyć się będziemy w modlitwie z dziećmi, które rok temu przystąpiły do Stołu Pańskiego i właśnie dzisiaj obchodzą swoją Rocznicę I Komunii Świętej.
  3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie w domu parafialnym wszystkich braci należących do Zakonu Kolumba.
  4. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.
  5. W czwartek na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30 oraz Mszę św. wieczorna zapraszamy młodzież klas I i II Gimnazjum przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  6. Przypominamy o organizowanym przez parafię Konkursie fotograficznym – „Zobaczyć dzieła Stwórcy – wiosna 2017”. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  7. 03 Czerwca br. na Polach Lednickich, odbędzie się XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2017. pod hasłem: „Idź i kochaj”. Więcej informacji na plakatach.
  8. Jak już informowaliśmy – w niedzielę 28 Maja od godz. 14:00 – 21:00 na parkingu przykościelnym organizujemy Parafialny Rodzinny Festyn  Majowy. Współorganizatorem tegorocznego Festynu będzie Zarząd dzielnicy „Piaskówka”, należącej do jurysdykcji naszej parafii.  Już dziś zachęcamy do zorganizowania sobie wolnego czasu i przybycia na naszą  majówkę. Wszelki  zysk  z Festynu przeznaczony będzie na remont górnej, najwyższej części kościoła.. Prosimy  bardzo o przynoszenie do kancelarii rzeczy na loterię fantową.  Zwłaszcza, z  prośbą o różnego rodzaju gadżety zwracamy się do  przedsiębiorców i właścicieli zakładów z naszej  parafii. Już dzisiaj, prosimy także o placki, które będzie można dostarczyć w przededniu Festynu. Festyn zapowiada się bardzo ciekawie. Będą występy dzieci, młodzieży należących do grup parafialnych, będą 3 Zespoły profesjonalne, wśród nich „WAWELE” z p. Janem Wojdakiem, będzie zabawa taneczna, zjeżdżalnie, loteria, dobra kuchnia i wiele, wiele innych atrakcji integrujących naszą parafię. Zapraszamy i prosimy o pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
  9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Przeznaczone są one w całości na cele parafialne, a konkretnie na remont górnej części kościoła, który zaplanowany jest na przełom września/października. Bóg zapłać!