IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2017

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. O godz. 12:00 dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego. Polecajmy je w modlitwie Bogu, by w ciągu swojego życia często przyjmowały Eucharystię. Msze św. w tzw. Białym Tygodniu dla dzieci klas III będą odprawiane o godz. 17:00, a w czwartek o godz. 8:15 dzieci wyjadą w pielgrzymce do Tuchowa.
2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe sprawowane są codziennie w naszym kościele o godz. 17:30. Zapraszamy do licznego i żywego udziału w tym pięknym, typowo polskim nabożeństwie.
3. Jutro wspominamy w kościele uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. – głównego Patrona naszej tarnowskiej diecezji.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie przedstawicieli Rady Parafialnej.
5. W środę po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic Róż Misyjnych.
6. W czwartek o godz. 18:00 Ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum z naszej parafii oraz z parafii Klikowa. Bezpośrednim przygotowaniem młodzieży do tego wydarzenia będzie Triduum w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18:00. Obecność obowiązkowa. Spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży, rodziców i świadków w czasie Mszy św.
7. W sobotę 13 Maja zapraszamy na I pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Uroczysta Msza św. w 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie o godz. 18:00, a po niej Procesja Światła. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym Nabożeństwie. Przynieśmy ze sobą lampiony i świece.
8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 wspominać będziemy Rocznicę I Komunii św. dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Stołu Pańskiego.. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17:00. Także w piątek po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19:00 próba uroczystości rocznicowej.
9. W związku z wieloma zapytaniami, informujemy wszystkich rodziców małych dzieci, że I Komunia św. będzie zawsze w klasie III – w I Niedzielę Maja.
10. W ostatnią niedzielę Maja – tj. 28 Maja br., nasza parafia organizuje Festyn Parafialny. Liczymy na zaangażowanie całej wspólnoty w to przedsięwzięcie. Prosimy o fanty na Loterię. Można je składać w kancelarii. Więcej informacji w miarę zbliżania się Festynu.
11. Przypominamy o organizowanym przez parafię Konkursie fotograficznym – „Zobaczyć dzieła Stwórcy – Wiosna 2017”. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody. Są już pierwsze zgłoszenia. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
12. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone w całości na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Składka z przyszłej niedzieli na cele parafialne. Zbieramy powoli fundusze na wymianę wszystkich okien na szczycie kościoła. Są one zniszczone przez ząb czasu. Przy silnych opadach deszczu i wietrze, woda dostaje się do wnętrza kościoła. Prace te przewidziane są na wrzesień – październik. Mamy bowiem nadzieję, że do tego czasu zbierzemy odpowiednie fundusze, pokrywające koszta tej koniecznej inwestycji.
13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
+ Irena Baran z ul. Parkowej, lat 84
Dobry Jezu, a nasz Panie …