III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Józefa Rzemieślnika /odpust w Tarnowcu/

– we wtorek – św. Anzelma bpa i dok. Kościoła

– w środę – Matki Bożej Królowej Polski

– w czwartek – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

– w sobotę – św. Filipa i Jakuba, apostołów

 1. W środę 3 Maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu w naszym kościele sprawowane będą o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 10:30 oraz  o godz. 16:30 i 18:00.
 1. W I Piątek Maja Msze św. o godz. 6:00, 6:30, 8:00, 17:00 dla dzieci oraz o godz. 18:00
 2. Spowiedź przed I Piątkiem w środę, czwartek oraz piątek podczas Mszy św.
 3. Z racji I Piątku miesiąca Maja odwiedzimy chorych:

– w czwartek – od godz. 9:00 – Ks. Piotr

– w piątek – od godz. 8:00 – Ks. Paweł

– w piątek -od godz. 8:30 – Ks. Proboszcz i Ks. Ireneusz

– w piątek – od godz. 13:30 –  Ks. Tomasz, Ks. Rafał

 1. Wszystkich czcicieli Maryi zapraszamy na Nabożeństwa majowe, które sprawowane będą w naszym kościele o godz. 17:30. Dzisiaj pierwsze Nabożeństwo.
 2. W sobotę o godz. 10:30 Spowiedź św. dla dzieci przystępujących do I Komunii św. Zapraszamy również do spowiedzi rodziców tych dzieci. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek i w piątek o godz. 18:45.
 3. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie podniosłą Uroczystość I Komunii św. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie o godz. 12:00. Polecajmy w modlitwie dzieci przystępujące w tym roku po raz pierwszy do Stołu Pańskiego i prośmy o potrzebne łaski w dalszym ich życiu.
 4. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 6:00.
 5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny, zaś przyszła niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie w całości na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. Serdecznie dziękujemy za składkę zbieraną do puszek w zeszłą niedzielę, jako pomoc mieszkańcom Aleppo w Syrii. Wasza ofiarność była wielka. Złożyliście – 10,444 złote. – Bóg zapłać za Wasz gest solidarności z narodem syryjskim!
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonujących się fotografią oraz przyrodą do udziału w Konkursie Fotograficznym zatytułowanym „Zobaczyć dzieła Stwórcy – Wiosna 2017” organizowanym po raz trzeci przez naszą parafię oraz Fundację „Podzielmy się pięknem i dobrem”. Swoje prace można zgłaszać elektronicznie do 21 Maja br. do Kancelarii parafialnej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji oraz Regulamin Konkursu na stronie internetowej parafii.
 8. Tarnowska KANA ogłasza nabór na bezpłatne szkolenie osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, których uczestnicy są kierowani na pełnopłatne staże w tarnowskich firmach. Zapewnione jest stypendium szkoleniowe, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu. Szczegóły na stronie KANY.
 9. Dyrekcja XXI Liceum Ogólnokształcącego ogłasza nabór do klas sportowych oraz do klasy medialnej. Wymagane dokumenty należy złożyć w sekretariacie Gimnazjum nr 11 przy ul. Szujskiego 15, do 25 Maja 2017 roku. Szkoła zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły 13 Maja w godzinach od 10:00 – 12:00.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Zofia Szymczak z ul. Szymanowskiego, lat 80

Dobry Jezu a nasz Panie …