Święto Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017

  1. Dzisiaj w naszej w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Centralna Msza św. poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Przewodniczyć jej będzie Prałat Adam Nita – Dziekan Dekanatu Tarnów – Południe.  Skorzystajmy z obfitości łask, jakie daje nam Bóg Miłosierny, szczególnie z łaski odpustu zupełnego; darowania win i kar za popełnione grzechy. Gościom pielgrzymującym na dzisiejszą uroczystość i wszystkim parafianom, życzymy obfitości łask Bożego  Miłosierdzia.
  2. Dzisiaj w Kościele Powszechnym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Wojciecha , bpa i męcz., głównego patrona Polski

– we wtorek – św. Marka, Ewangelisty

– w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny, dziew.. i doktora Kościoła. Jest to równocześnie  dzień pamięci męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

  1. W czwartek po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie młodzieży klas I i II Gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  2. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka, w Niedzielę Miłosierdzia, w polskich kościołach prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W jej wyniku w ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Zbiórka jest wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony. Dziękujemy za ofiarność.
  3. Oddział Parafialny Caritasu w najbliższą środę od godziny 9:00 – do wyczerpania zapasu, będzie rozdawał jabłka, które otrzymaliśmy z Caritasu Diecezjalnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
  4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+  Roman Cybulski z ul. Pułaskiego, lat 63

+ Marian Pawłowski z ul. Chyszowskiej lat 68

                                Dobry Jezu, a nasz Panie …