III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017

 1. Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym.
 2. Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Tarnowie. Trwać będą do Środy w następującej kolejności:

– o godz. 8:00 – Gimnazjum nr 2

– o godz. 9:30 – Gimnazjum nr 11

– o godz. 11:00 – Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych

 1. Jutro tj. w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 swoje spotkanie w Domu Parafialnym mieć będą Rycerze Kolumba.
 2. Na jutro przeniesiona została w Kościele Powszechnym Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim osobom mającym za Patrona św. Józefa, już dzisiaj składamy serdeczne życzenia, a wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we Mszy św.
 3. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.
 4. W piątek Droga Krzyżowa – o godz. 16:30 dla dzieci; o godz. 17:30 i 19:30 dla młodzieży i dorosłych.
 5. W sobotę 25 Marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, zachęcamy do udziału we Mszach św. Jest to także Dzień Świętości Życia – Duchowej Adopcji.
 6. Za dwa tygodnie rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Rekolekcje poprowadzi jak już informowaliśmy Ks. Dziekan z Ropy – Ks. Stanisław Porębski. Już dzisiaj módlmy się o potrzebne łaski dla Księdza Rekolekcjonisty oraz dla nas, którzy uczestniczyć będziemy w tych ćwiczeniach duchowych.
 7. Przed kościołem członkinie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają paschaliki oraz baranki wielkanocne. Przypominamy, że kosze na „Jałmużnę wielkopostną” wystawione są w sklepach Magda, Kasia, Dwójka, Delikatesy – Centrum oraz Spar. Również w najbliższą sobotę w sklepie Biedronka przy ul. Romanowicza  nasz oddział Caritas będzie zbierał różne produkty. Za każdy gest Waszego serca, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. W sobotę 25 Marca br. o godz. 14:00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie organizowany jest Wielkopostny Dzień Skupienia dla małżeństw niesakramentalnych. Poprowadzi go ks. dr Rafał Wierzchanowski – oficjał Sądu Biskupiego w Tarnowie. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
 11. + Maria Marszałek z ul. 3 Maja, lat 85

  Dobry Jezu a nasz Panie …