V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 Luty 2017

V NIEDZIELA ZWYKŁA

05.02.2017

  1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy:

– dzisiaj – św. Agaty dziew. i męcz.

– w poniedziałek – św. Pawła Miki i Towarzyszy – męcz.

– w piątek – św. Scholastyki – dziew.

– w sobotę – Matki Bożej Lourdes

  1. Jutro 6 lutego przypada pierwsza rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez ks. Leszka Leszkiewicza. Polecajmy Dobremu Pasterzowi Jezusowi Chrystusowi osobę Biskupa Leszka oraz jego posługę dla dobra tarnowskiej diecezji.
  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków i sympatyków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” na spotkanie formacyjne. Zapraszamy także nowe osoby pragnące pogłębić swoją wiarę w miłosierdzie Boże.
  1. W sobotę 11 Lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. W ramach tego dnia w naszej parafii o godz. 9:00 zostanie oprawiona Msza św. dla chorych i starszych parafian. Połączona ona będzie z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu parking parafialny – do południa – zarezerwowany będzie wyłącznie dla chorych i uczestniczących w tym nabożeństwie.
  1. W zeszłą niedzielę, duży sukces odniósł nasz Zespół wokalno-instrumentalny „AMICI”. Zdobył on Nagrodę Główną w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie. Serdecznie gratulujemy.
  1. Jak już informowaliśmy, do 30 Kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Biskup Ordynariusz, zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do   wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego  podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  1. W nadchodzącym tygodniu – w związku z rekolekcjami Siostry Kancelistki – Kancelaria Parafialna funkcjonować będzie tylko po południu w godz. 16:00 – 18:00.
  1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii tarnowskiej. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne.
  1. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

+ Janina Jabłońska z ul. Parkowej, lat 90

+ Helena Wrotyńska z ul. Pułaskiego, lat 91

+ Józef  Ruchała z ul. Paderewskiego, lat 67

+ Maria Dudek z ul. Pułaskiego, lat 78

+ Bronisława Galat z ul. Klikowskiej, lat 76

+ Kazimierz Walusiak z ul. Paderewskiego, lat 66

                              Dobry Jezu a nasz Panie …