III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 Stycznia 2017

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2017

 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:
 • we wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła
 • w środę – Nawrócenie św. Pawła Apostoła
 • w czwartek – św. Tymoteusz i Tytusa, bpów
 • w sobotę – św. Tomasza z Akwinu
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 dzieci ze Scholki Parafialnej, zapraszają do kościoła dolnego na piękne, muzyczne Jasełka. W sposób szczególny zaproszene są babcie i dziadkowie.
 2. W czwartek o godz. 16:30 spotkanie dzieci i młodzieży należącej do Grupy Misyjnej.
 3. W związku ze zbliżającym się I Piątkiem miesiąca Lutego, już w najbliższy piątek 27 Stycznia, odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną:

– od godz. 8:30 – Ks. Proboszcz, Ks. Piotr, Ks. Ireneusz
– od godziny 13:30 – Ks. Tomasz, Ks. Rafał, Ks. Paweł

 1. W okresie od 1 Stycznia do 30 Kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Ks. Biskup  Ordynariusz, zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do   wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o przekazanie 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać!
 3. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz organizuje w dniach od 24 Czerwca do 9 Lipca 2017 roku „Rekolekcjach w drodze” do Fatimy w 100 rocznicę objawień. Zapisy do 25 lutego br. w biurze Radia RDN – Tarnów, ul. Bema 14. Tam też można uzyskać więcej informacji.
 4. Rada Osiedla Piaskówka zaprasza właścicieli pieców węglowych na otwarte spotkanie prezentujące metodę „Palenia od góry – czyli palenia bez dymu„. Metoda ta pozwala na oszczędzanie nawet 1/3 węgla, drewna i zmniejsza zanieczyszczenie pyłami co najmniej o połowę. Spotkanie z kominiarzem Stanisławem Lemkiem odbędzie się w najbliższą środę o 17:00 w Pałacu Młodzieży. Wstęp wolny, gorąco zachęcamy do przyjścia na spotkanie, aby wspólnie poradzić sobie ze smogiem.
 5. Plan wizyty duszpasterskiej znajduje się na stronie naszej parafii.
 6. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ Helena Szumowicz z 3 Maja, lat 83
+ Eugeniusz Duras z Szujskiego, lat 93
+ Czesław Katra z ul. Parkowej, lat  80
+ Wanda Walas z ul. Parkowej, lat  77   

                                              Dobry Jezu a nasz Panie …