I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 01 Stycznia 2017

I Niedziela po Bożym Narodzeniu

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

01.01.2017

  1. W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – jest to święto obowiązkowe. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 oraz po południu o godz. 18:00, 19:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 15:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje. Po Mszy św. o godz. 12:00 serdecznie zapraszamy do kościoła dolnego na Jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej parafii.

  1. Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego z Placu Katedralnego o godz. 13:00 wyruszy „Orszak Trzech Króli” ulicami Tarnowa. Zakończenie w ogrodzie Ojców Bernardynów. W programie sceny z jasełek, wspólne śpiewanie kolęd. Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają rodziny miasta Tarnowa..

  1. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Taca niedzielna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

  1. Również w przyszłą niedzielę 8 Stycznia, o godz. 18:00 zapraszamy na tradycyjny już w naszej parafii Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek zatytułowany „Cud Bożego Narodzenia”. Wystąpią Zespół dziecięcy „Iskierki Miłosierdzia”, Zespół młodzieżowy KSM-u, Chór Parafialny oraz Zespół wokalno-instrumentalny „AMICI”. Zaangażowanie występujących, cudowna gra świateł oraz piękno polskich kolęd i pastorałek z pewnością pozostaną w pamięci tych, którzy przyjdą w ten niedzielny wieczór. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

  1. W związku z Koncertem w przyszłą niedzielę, ostatnia Msza św. będzie o godz. 17:00. Intencje z Mszy o godz. 18:00 i 19:30 zostaną odprawione właśnie o godz. 17:00.

  1. W sobotę 7 Stycznia, o godz. 18:00 w Sali Lustrzanej na ul. Wałowej w Wieczorze Polskich Kolęd wystąpi nasz Zespół „AMICI”. Zapraszamy.

  1. Zmiana tajemnic różańcowych Róż Misyjnych w środę po Mszy św. wieczornej.

  2. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które w mijającym tygodniu przyjęli do swoich mieszkań Kolędników Misyjnych i złożyli swoje ofiary w wysokości 1,874 zł na cele misyjne w Afryce i Azji. Dziękujemy również dzieciom i młodzieży z DSM-u i Grupy Misyjnej, którzy jako kolędnicy misyjni, z entuzjazmem odwiedzali naszych parafian. Bóg zapłać!

  3. Porządek odwiedzin duszpasterskich …/patrz strona internetowa parafii /

  4. Dziękujemy za dzisiejszą tacę przeznaczoną na cele Kurii Tarnowskiej.