IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 Grudnia 2016 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

18 Grudnia 2016 r.

 1. Jak już informowaliśmy w zeszłą niedzielę, Spowiedź św. adwentowa dla naszej parafii będzie w najbliższy wtorek , tj. 20 Grudnia od godz. 8:00 do 12:00 oraz po południu od godz. 14:00 do godz. 18:00 z krótkimi przerwami. Zaplanujmy dobrze nasz czas, aby skorzystać z tej okazji. Będzie spowiadało 8 księży z innych tarnowskich parafii. W dniach tuż przed Bożym Narodzeniem będzie trudniej, gdyż nasi księża spowiadać będą w sąsiednich parafiach.

 1. Ponadto w tym tygodniu spowiadać będziemy podczas wszystkich Mszy św. W sobotę o godz. 10:00 kościół zostanie zamknięty w celu przygotowania go do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

 1. W sobotę – Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech jej towarzyszy:

 • wspólna modlitwa,

 • czytanie fragmentu o narodzeniu Jezusa z Pisma św.

 • łamanie się opłatkiem,

 • szczere składanie życzeń oraz wspólny śpiew kolęd.

Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy – zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia. W Wigilię tj. w sobotę – Mszy św. o godz. 18:00 nie będzie.

Młodzież zrzeszona w KSM-ie działającym przy naszej parafii, zaprasza rówieśników na czuwanie wigilijne przed Pasterką w sobotę od godz. 22:00 na plebani.

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę.

 1. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tj. w przyszły poniedziałek – w Święto Św. Szczepana. Msze św. o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 oraz po południu tylko jedna Msza św. o godz. 18:00.

 2. Tradycyjnie już w okresie Bożego Narodzenia, a konkretnie we wtorek 28 grudnia, w godz. od 14:00 – 17:00 nasze domy odwiedzą kolędnicy misyjni. Przyjmijmy z radością tych małych misjonarzy. Będą mieć identyfikatory. W tym roku ofiary zebrane przez nich zostaną przeznaczone na projekty przedstawione przez misjonarzy pracujących w Azji, oraz w Afryce.

 3. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć piękne stroiki wykonane przez młodzież z KSM. Zachęcamy do zakupu.

 1. We wtorek na Mszę św. zapraszają członkowie rodziny „Radia Maryja”. Po Mszy św., spotkanie na plebani.

 1. Już dzisiaj informujemy, że kolejny, tradycyjny w naszym kościele ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD zatytułowany „CUD BOŻEGO NARODZENIA” odbędzie się 8 Stycznia 2017 roku o godz. 18:00. Będzie on na wskroś rodzinny i parafialny. Wystąpią w nim bowiem Zespoły i Chór działające przy naszej świątyni, a więc – Dziecięcy Zespół „Iskierki Miłosierdzia”, Zespół młodzieży zrzeszonej przy parafialnym oddziale KSM-U; Chór parafialny i Zespół wokalno-instrumentalny „AMICI”. Nasza liczna obecność i wspólny śpiew będą wyrazem naszej wiary w tajemnicę, która miała miejsce w Betlejem. Wstęp jest wolny!

 2. Caritas działający przy naszej parafii, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy tak hojnie wsparli nas przy organizowaniu paczek świątecznych dla rodzin najbardziej potrzebujących. Dziękujemy sklepom, sponsorom, ofiarodawcom indywidualnym, wszystkim parafianom, którzy w okresie Adwentu złożyli swoje dary, młodzieży gimnazjalnej zaangażowanej w to dzieło, wszystkim członkom Caritasu Parafialnego. Niech Bóg wam błogosławi za poświecony czas, za cierpliwość oraz za wasze szczodre serca. Caritas rozprowadza jeszcze świeczki na stół wigilijny. Zachęcamy do ich nabycia.

 1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą ofiarę na tacę. Bóg zapłać!

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ryszard Stochmal z ul. Romanowicza, lat 59

+ Irena Dukiel z ul. Karłowicza, lat 90

+ Anna Firlit z ul. Pułaskiego, lat 78

Dobry Jezu, a nasz Panie …