III NIEDZIELA ADWENTU – 11 Grudnia 2016 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy dzisiaj 3 Niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii „Gaudete” – „Radujmy się bo Zbawca już nadchodzi”. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Mszach św. Roratnich codziennie rano o godz. 6.00 lub wieczorem o godz. 18.00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci .

2. W wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej.

3. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy młodzież kl. I Gimnazjum przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

4. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.

5. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek , tj. 20 Grudnia od godz. 8:00 do 12:00 oraz po południu od godz. 14:00 do godz. 18:00 z krótkimi przerwami. Zaplanujmy dobrze nasz czas, aby skorzystać z tej okazji.

6. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć piękne, naturalne stroiki na stół wigilijny, wykonane przez młodzież z KSM-u. Zaś dzisiaj, po Mszach św. dopołudniowych są do nabycia w kościele dolnym ciasteczka świąteczne, bombki, piękne kartki świąteczne, stroiki własnoręcznie przygotowane przez dzieci i młodzież z Grupy Misyjnej. Nabywając je, doceńmy ich wysiłek i dziecięcą radość, którą pragną dzielić się ze wszystkimi parafianami.
7. Parafialny Oddział Caritas nadal rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara – 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Ponadto w sklepach: Kasia, Grosik, Magda, Delikatesy-Centrum, Spar, Sklep w ogródku, oraz w Sklepie nr 2 przy ul. Parkowej – wystawione są kosze na artykuły spożywcze. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców – Oddział w Tarnowie zaprasza na Adwentowe Zamyślenie, które odbędzie sie 16 Grudnia br. w Auli Jana Pawła II, przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Skupienie poprowadzi Ks. prof. Michał Drożdż. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele inwestycje parafialne. Bóg zapłać! Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze prace może nie widoczne, ale niezbędne i konieczne.
10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Edward Janicki z ul. Makuszyńskiego, lat 78
+ Eugeniusz Wójcik z ul. Kasprowicza, lat 81

Dobry Jezu a nasz Panie…