I NIEDZIELA ADWENTU – 27 Listopada 2016 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 2016 r.

 1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 6.00 i 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony. Przypominamy, że w czasie Adwentu różaniec w naszej świątyni jest codziennie o godz. 17:30, zaś Godzinki o 5:30.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w środę – św. Andrzeja, Apostoła

– w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

 1. Jutro przypada 7 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Niech Bóg wspomaga Go swoimi łaskami i zachowa dla naszej Diecezji po najdłuższe lata.
 2. Również jutro, tj. w poniedziałek o godz. 17:30 Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców – Oddział w Tarnowie zaprasza nauczycieli, katechetów oraz rodziców do sali KIK-u przy Rynku na wykład pt. „Postrzeganie indywidualności dziecka i stymulowanie jego rozwoju w aspekcie personalizmu chrześcijańskiego”.
 3. W czwartek – spotkanie uczniów klas III Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Rozpoczęcie spowiedzią św. o godz. 17:00, następnie Msza św., a po niej nauka.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca Grudnia. Msza św. dla dzieci o godz. 17:00. Spowiedź św. pierwszo piątkowa w środę i czwartek od godz. 17:00, zaś w piątek od godz. 16:00.
 5. Z racji I piątku miesiąca Grudnia, my kapłani odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:

* Ks. Proboszcz , Ks. Ireneusz, Ks. Piotr- w piątek od godz. 8:30

* Ks. Paweł, Ks. Rafał – w piątek od godz. 13:00

* Ks. Tomasz – w piątek od godz. 14:00

 1. W I Sobotę Grudnia Msze św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 2. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30
 3. Od przyszłej II Niedzieli Adwentu Parafialny Oddział Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara – 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Świece dostępne będą także w kancelarii, zakrystii oraz w punkcie Caritas w godzinach urzędowania. Tradycyjnie w sklepach: Magda, Kasia, Europlus, Spar, Sklep w Ogródku, w Delikatesach Centrum oraz w sklepie nr 2 przy ul. Parkowej są wystawione kosze „Dar Serca” na żywność. Za waszą ofiarność składamy serdeczne – Bóg zapłać.
 4. Pan Organista i pan Kościelny kontynuują odwiedziny z opłatkami w domach parafian.
 5. W przyszłą II Niedzielę Adwentu w całej Polsce będziemy przeżywali : „Dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie”. W związku z tym po Mszach św. będzie przeprowadzona dobrowolna zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 6. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Joanna Grabowska z ul. Gojawiczyńskiej, lat 81