Róże Misyjne

Pierwsza Róża Misyjna w naszej parafii została założona przez wikariusza ks. Jana Krupę. W czasie jednej z homilii na Nowennie a potem w prywatnych rozmowach ks. Jan zachęcał do modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Dnia 05.03.1993 r. I Róża została zawiązana na nabożeństwie misyjnym, w niedługim czasie powstała następna. Odtąd raz w miesiącu na nowennie do MB Nieustającej Pomocy członkowie róż modlą się w intencji misjonarzy, wśród nich w szczególności za  dobrze znanych: ks. Mieczysława Pająka i ks. Sławomira Głodzika którzy pracują na misjach w Afryce wśród plemion pigmejskich w Zomea oraz za ks. Pawła Biela pracującego przez długi czas we Francji, którzy wcześniej pracowali w naszej parafii.

Wraz z wyjazdem księży powstały nowe Róże Misyjne, w tym także Młodzieżowa Róża Misyjna. Zostały wprowadzone Nabożeństwa Misyjne w każdą drugą środę miesiąca. W czasie tych nabożeństw nie tylko członkowie Róż, ale także pozostali parafianie modlą się za Misje na całym świecie oraz misjonarzy, polecając w szczególną opiekę Bożą naszych misjonarzy.

W Parafii istnieje 13 Róż Misyjnych Dorosłych. Każda ma swojego świętego Patrona, są nimi: św. Faustyna, Św. Stanisław Biskup, św. Andrzej Bobola, św. Albert, Św. Rafał Kalinowski, św. Michał Archanioł, św. Antoni, św. Franciszek, św. Józef, św. Krzysztof, św. Ojciec Pio, św. Maksymilian Maria Kolbe.

Ponadto w parafii istnieją 2 Róże Misyjne dzieci i młodzieży pod wezwaniem: błog. Karoliny Kózka, św. Stanisława Kostki, w skald których wchodzą dzieci ze szkoły podstawowej i z Gimnazjum.