DZIEWCZĘCA SŁUŻBA MARYJNA

  • Dziewczęca – Dla dziewcząt
  • Służba – Jesteśmy dla innych
  • Maryjna – Ponieważ to Ona jest  naszym wzorem

Dziewczęca Służba Maryjna (DSM) – to wewnętrzna formacja w duchu Maryjnym. Patronką i opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna, która uczy w Bożym świetle postrzegać to – co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach wspólnie pogłębiamy naszą wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki. Przyjaźnimy się, uczymy współpracy w grupie, staramy się pomagać tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze naszego życia – w domu, w szkole, w parafii, uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych, a przede wszystkim staramy się apostołować własnym przykładem i rozwijać w sobie i innych głębokie nabożeństwo do Matki Najświętszej.

NASZE PRZYWILEJE

W każdą I sobotę miesiąca uczestniczymy we Mszy św. włączamy się w liturgię przez: czytanie fragmentu Pisma Św., śpiewanie psalmu, czytanie modlitwy wiernych oraz śpiew pieśni. Uczestniczymy w procesjach fatimskich (od maja do października) oraz z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Odpustu Parafialnego czy Bożego Ciała. Na spotkaniach poznajemy różne aspekty naszej wiary oraz bawimy się.

NASZE OBOWIĄZKI

Jako Maryjki staramy się wypełniać 5 zadań dziecka Maryi, są to :

  1. Przyjaźń z Jezusem
  2. Posłuszeństwo
  3. Wspólnota
  4. Ofiara
  5. Radość

NASZ SYMBOL

Na niebieskim tle ukazana jest biała lilia i krzyż, złoty półksiężyc i korona oraz litery DSM.

Symbolika:

Kolor biały i lilia to symbol niepokalanego poczęcia i czystości Maryi. Kolor złoty i korona to symbol godności królewskiej. Krzyż jest symbolem Jezusa przypomina o udziale Maryi w ofierze Boskiego Syna. Kolor niebieski to symbol niewinność i przypomina o Wniebowzięciu Maryi.

DSM W NASZEJ PARAFII

Serdecznie zapraszamy na spotkania dziewczynki w wieku 8-16 lat. Spotykamy się co tydzień w soboty o godzinie 10.00. w salce na plebanii. Spotkania prowadzi S. Anna, a opiekunem grupy DSM w naszej parafii jest ks. Piotr.

Jak włączyć się do DSM ?

Nic prostszego!

Wystarczy tylko chcieć – chcieć coś z siebie dać.

Komu? – Matce Najświętszej, grupie i innym ludziom.

Zgłosić swoją gotowość i przyjść na spotkanie.

Razem z Siostrą jako opiekun Grupy DSM w naszej Parafii – zapraszam serdecznie.

Zachęcam wszystkie chętne dziewczynki do przyłączenia się do nas.

Czekamy na Was!!!