Uroczystość Trójcy Świętej – 12.06.2022

1. Jutro – 13 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 18:00 Msza św. z okolicznościowym Kazaniem, a po niej Procesja Światła.

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom bloków i domów z poszczególnych ulic, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę o pomoc w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała i złożyli swoje dobrowolne ofiary. Bóg zapłać.

 

Msze św. w Boże Ciało celebrowane będą o godz. 6:00, 7:30, 9:00 i 12:00. Nie będzie    Mszy św. o godz. 10:30. Po południu tylko jedna Msza św. po Procesji Eucharystycznej. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii i nabożeństwo o godz. 16:00. Zapraszamy serdecznie do udziału w Procesji Bożego Ciała i przez kolejne dni Oktawy: małe dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, młodzież i starszych. Składka z Bożego Ciała przeznaczona będzie w całości na Hospicja i inne wyznaczone przez Kurię cele charytatywne.

4. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z Procesją Eucharystyczną będą o 18:00, zaś w niedzielę o godz. 12:00. Zapraszamy.

5. Główne uroczystości Bożego Ciała w Tarnowie, rozpocznie Msza św. w czwartek 16 Czerwca o godz. 9:00 na Placu Katedralnym, której przewodniczyć będzie Ks. bp Andrzej Jeż. Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

6. Już dzisiaj informujemy, że w przyszły piątek 24 Czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny i rozpoczynają wakacje.

Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą:

–  o godz. 8:00 –  dla uczniów z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Liceum

Sportowego i SOSW

– o godz. 9:00 –  dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 i nr 24

7. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św., tradycyjnie przed rozpoczynającymi się wkrótce wakacjami, będziemy błogosławić pojazdy parkujące na parafialnych parkingach. Znakiem, że ktoś życzy sobie błogosławieństwa będzie obecność właściciela pojazdu po Mszy św. przy samochodzie.

8. W ostatnią sobotę miesiąca tj. 25 Czerwca br. zapraszamy na ŚWIĘTOJAŃSKI KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w wykonaniu wspaniałych Solistek, Zespołu „VITIS-17” oraz Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Początek Koncertu o godz. 18:30 w kościele dolnym. Wstęp wolny. Ponadto tego dnia, od godz. 17:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii na PARAFIALNEGO GRILLA. Po okresie pandemii, trudów i wysiłków dnia codziennego, wszyscy potrzebujemy na nowo integracji, uśmiechu, życzliwości i bycia razem. Zapraszamy !!!

9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele realizowane przez naszą parafię. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na rzecz katolickiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

10. Koło Przyjaciół „Radia Maryja” działające przy naszej Parafii, organizuje w dniu 10 Lipca br. wyjazd do Częstochowy na XXXI Ogólnopolską Pielgrzymkę powstania Radia Maryja. Koszt przejazdu to 50 zł od osoby. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu obok kościoła. Pozostałe informacje na tablicy ogłoszeniowej, przy wejściu do świątyni.

11. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

+ Marię Węgrzyn

+ Janinę Rola

  + Antoninę Łój

     Dobry Jezu, a nasz Panie …