II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

 1. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału:

– w nabożeństwie Drogi Krzyżowejw piątki: 16:30 – dla dzieci; 17:30 I 19:30 – dla  dorosłych

– w nabożeństwie Gorzkich Żali  – w każdą niedzielę o godz. 17:00.

 1. Tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 03 Kwietnia br., a poprowadzi je O. Józef Wnęk – ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów.
 2. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 24 odbędą w dniach od 21 – 23 Marca br., zaś dla młodzieży z Liceum Sportowego oraz Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych odbędą się w dniach od 28 – 30 Marca br.
 3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci klas III Szkół Podstawowych nr 18 i 24 wraz z rodzicami, w ramach przygotowania ich do przyjęcia I Spowiedzi i I Komunii św.
 4. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w Sali Katechetycznej.
 5. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich uczniów klas VIII, którzy w Kwietniu br. przystąpią do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.
 6. Również w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zaprasza Akcja Katolicka. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym .
 7. We sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Nie jest to Święto obowiązkowe, Zapraszamy jednak do udziału we Mszach św., które sprawowane będą w naszym kościele wg zwyczajnego porządku tj. o godz. 6:00; 6:30; 8:00; oraz o godz. 18:00
 8. W sklepach: Delikatesy Parkowa, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego, Julia, Spar, w Ogródku oraz Magda. wystawione są kosze na „Jałmużnę Wielkopostną”. Bardzo prosimy o włączenie się w charytatywne dzieło Caritas, a za wszelki przejaw miłosierdzia i dobroci składamy serdeczne  – Bóg zapłać!
 9. Serdecznie dziękujemy za każdy gest serca, który okazujecie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Dziękujemy za przyjęcie ich pod swój dach, za dary składane w naszym Oddziale Caritas dla w/w osób. Ciągle prosimy o kolejne dary, w miarę swoich możliwości. Przypominamy, że rodziny, które goszczą w swoich domach przybyszów z Ukrainy mogą otrzymać pomoc w naszym Parafialnym Caritas w postaci darów, które dostarczyli nasi parafianie. Prosimy, aby zawsze przy odbiorze był przedstawiciel uchodźców. Służymy pomocą w dniach:

– poniedziałek, środa, piątek – w godzinach od 9:00 – 12:00

– we wtorki i czwartki – w godzinach od 16:00 – 18:00

 1. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie zaprasza wszystkie dzieci sześcio i siedmioletnie na Dzień Otwarty Szkoły we wtorek – 15 marca w godzinach od 16:30 do 18:30.
 2. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele parafialne oraz za ofiary składane do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom Ad Gentes. Bóg zapłać.
 3. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności

+ Janinę Usarz

+ Jerzego Skorczyński

+ Helenę Brożek

  Dobry Jezu, a nasz Panie …