XX Niedziela Zwykła – 15.08.2021

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Stefana Węgierskiego

– we wtorek – św. Jacka, prezb.

– w piątek – św. Bernarda, opata i dok. Kośc.

  1. Dzisiaj w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na każdej z Mszy św. poświęcamy zioła, kwiaty oraz kłosy zbóż, modląc się za rolników oraz o szczęśliwe zbiory tegorocznych plonów.
  2. We wtorek – po uroczystej Mszy św. na Placu Katedralnym o godz. 7:30, wyruszy 39 Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Podobnie jak rok temu, Pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. W każdym dniu będą szły 3-4 grupy. Pod koniec dnia wracają do parafii, a w następnym zastępują je kolejne. Na koniec 25 Sierpnia, wszystkie Grupy spotykają się na Jasnej Górze. Pielgrzymujmy wraz z nimi duchowo, przedstawiając przez wstawiennictwo Matki Częstochowskiej Jezusowi, ich i nasze intencje.
  3. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja.
  4. Serdecznie zapraszamy do naszej Parafialnej Kawiarenki „BETANIA”, gdzie w gronie rodziny i przyjaciół można w miłej atmosferze skosztować dobrą kawkę, ciasteczko, koktajle. Również zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj w Kawiarence „BETANIA” od godz. 11:30 będzie można nabyć tradycyjny, ciepły obiad „na wynos”. Są trzy różne, bogate zestawy. Ilość dań ograniczona. Zapraszamy.
  5. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać!
  6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

+ Barbara  Okapa

+ Antoni Szawliński

+ Wacław Łabno

+  Michał Sasak

      + Leszek Pindera                                        Dobry Jezu, a nasz Panie