XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:
– dzisiaj – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzisiaj Ks. Rafał obchodzi swoje imieniny. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Jego Patrona Archanioła Rafała w dalszym życiu kapłańskim i osobistym.
– we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– w środę – św. Aniołów Stróżów
– w piątek – św. Franciszka z Asyżu
2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30. Jeżeli ktoś nie może przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnej.
3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12:00 zapraszamy małżonków. Eucharystia ta będzie połączona z odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich. Zaś po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na Parafialny Obiad Charytatywny na rzecz organizacji Wigilii w grudniu br. dla osób samotnych, biednych i opuszczonych. Zapraszamy.
4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.
5. W środę po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic Róż Misyjnych. Zaś w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 6:00 – zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź przed I Piątkiem w środę i czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 16:00. O spowiedzi św. pierwszo- piątkowej przypominamy zwłaszcza uczniom klas VII Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. Dziękujemy za zrozumienie i podejście do konfesjonału w godzinach i dniach wyznaczonych. Dziękujemy.
7. W tym tygodniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną:
– w czwartek – od godz. 10:30 – Ks. Paweł
– w piątek – od godz. 8:30 – ks. Proboszcz, Ks. Ireneusz, Ks. Grzegorz
– w piątek od godz. 13:30 – Ks. Tomasz, Ks. Rafał
8. W I sobotę miesiąca Października Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00
9. Wypominki listopadowe i roczne można już składać w kancelarii. Na formularzach tych należy zaznaczyć godzinę oraz niedzielę miesiąca , kiedy będą czytane nazwiska naszych drogich zmarłych. Przypominamy, że wypominki będą przed Mszą św. o godz. 7:30 i przed Mszą św. o godz.9:00.
10. Trwają zapisy do VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej, który odbędzie się w dniach 08 -09 Listopada br. w naszej parafii. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej Festiwalu; na stronie internetowej naszej parafii oraz w kolejne niedziele.
11. W przyszłą Niedzielę 6 Października, serdecznie zapraszamy na Procesję Różańcową ulicami miasta Tarnowa . Hasłem przewodnim procesji będą słowa: Z RÓŻAŃCEM W RĘKU U BOKU MARYI -ZAPRASZAM CHRYSTUSA W NASZ DOM” Rozpoczęcie Procesji o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończenie uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Podczas procesji będziemy zatrzymywać się także przy kościołach tarnowskich znajdujących się na trasie tj. Sanktuarium MB Bolesnej, kościół św. Rodziny i kościół Miłosierdzia Bożego.
12. Dziękujemy za dzisiejszą tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele Kurii Tarnowskiej – Bóg zapłać.
13. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
+ Henryk Ślusarczyk
Dobry Jezu, a nasz Panie …

Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Już w najbliższą niedzielę 6 października odbędzie w Nowym Sączu Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 14.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, a po jej zakończeniu wyruszymy w kierunku Sanktuarium św. Rity. Marsz ten będzie w tym roku połączony z tradycyjną procesją różańcową ulicami miasta. Serdecznie zapraszam Was, aby poprzez swój liczny udział w tym Marszu dać wyraz wierności prawdziwemu obrazowi małżeństwa i rodziny, zgodnemu z Bożym zamysłem. Niech będzie to radosna afirmacja wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz piękna wspólnoty rodzinnej, w której swoje właściwe miejsce zajmuje Jezus Chrystus.
Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI