XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019

1. Dzisiaj w kościele obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
2. Przypominamy, że ostatnia Msza św. w niedzielę w naszym kościele jest o godz. 18:00.
3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz.
– w środę – św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz patrona Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego
– w sobotę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
4. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszają członkowie Rodziny „Radia Maryja”. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
5. W środę o godz. 17:00 spotkanie wszystkich katechetów świeckich uczących w szkołach na terenie naszej parafii.
6. Również w środę po Mszy św. zapraszamy członków Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin” oraz nowe osoby – zwłaszcza młodzież od klas VIII Szkoły Podstawowej pragnących poświęcić swój cenny czas na służbę charytatywną dla innych.
7. Spotkanie członków Chóru Parafialnego oraz wszystkich osób, które swoim głosem pragną chwalić Boga – w środę o godz. 19:00
8. W czwartek swoje spotkania mieć będą:
– o godz. 16:00 – Grupa Misyjna
– o godz. 18:30 – Akcja Katolicka
9. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców oraz młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej z naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że oprócz katechezy w szkole, dodatkowym, ale koniecznym uzupełnieniem są spotkanie z kandydatami przy parafii. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa. Rodziców prosimy, aby sprawdzali indeksy
z wpisami o uczestnictwie w w/w spotkaniach.
10. Kolejny raz zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego udziału w pracach Grup i Stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Wykaz Grup oraz dni i godziny spotkań można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotach parafialnych.
11. Jak już informowaliśmy, w niedzielę 22 Września w ramach XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę, organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy wyłącznie w kancelarii parafialnej do środy włącznie. Koszt 50 złotych od osoby. Wyjazd o godz.
6:00.
12. Zarząd Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Tarnowie, z okazji IX Tygodnia Wychowania zaprasza na spotkanie w poniedziałek 16 Września br. do kościoła św. Maksymiliana na godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią celebrowaną przez Ks. prof. Michała Drożdża – Dziekana Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy św. Ks. Profesor przedstawi wykład pt. „Nauczycielu, gdzie mieszkasz – odnajdywanie fundamentów etosu”. Zapraszamy.
13. Dziękujemy za modlitwę, za ofiary indywidualne, za dzisiejszą składkę oraz za dobrowolne ofiary składane dzisiaj do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszek misjonarkę świecką pracującą wśród najbiedniejszych dzieci w Lurin – w Peru.
14. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności:
+ Annę Szczepańską
+ Jerzego Kudłę
+ Andrzeja Kowala
Dobry Jezu, a nasz Panie…