IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 12.05.2019

1. Dzisiaj w naszej parafii na Mszy św. o godz. 12:00 przeżywać będziemy I Rocznicę Komunii św. dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej. W naszych modlitwach polecajmy Bogu bogatą w wartości duchowe i religijne przyszłość tych dzieci i ich rodziców.
2. Dzisiejsza Niedziela Kapłańska rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Módlmy się również o święte powołania z naszej Wspólnoty Parafialnej. 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
– We wtorek św. Macieja Apostoła
– W środę – św. Zofii, wdowy i męcz.
– W czwartek – św. Andrzeja Bobolę, męcz. i Patrona Polski, a także patrona Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
– W sobotę św. Stanisława Papczyńskiego, prez.
4. Już jutro zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Spotkanie liturgiczne rozpoczniemy o godz. 17:30 Nabożeństwem Majowym, następnie Msza św. oraz Procesja Światła.
5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 kolejne spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „FAUSTINUM”. Serdecznie zapraszamy nowe osoby zainteresowane szerzeniem kultu Miłosierdzia Bożego.
6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Zapraszamy.
7. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę św. do katedry tarnowskiej w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 15.00. Po Mszy św. będzie jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie w Domu Parafialnym.
8. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę. Są one przeznaczone w całości na Wyższe Seminarium Duchowe w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii i kościoła. Bóg zapłać.
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Zdzisława Kawa
+ Stanisława Kozłowska
+ Maria Dobrzańska
+ Emil Słowik
+ Paweł Chmura

Dobry Jezu………….