I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas liturgicznego oczekiwania na ostateczne przyjście Pana Jezusa na ziemię. W adwentowym czuwaniu wraz z Maryją, pomogą nam Msze św. roratnie, które celebrowane będą codziennie o godz. 6.00 i 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły zapalone lampiony. Przypominamy, że w czasie Adwentu różaniec w naszej świątyni jest codziennie o godz. 17:30, zaś Godzinki o 5:30.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w czwartek – św. Mikołaja, bpa
– w piątek – św. Ambrożego, bpa i dok. Kościoła
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 dzieci należące do Scholki Parafialnej „Iskierki Miłosierdzia” oraz młodzież z Parafialnego KSM-u, zapraszają wszystkich parafian na przedstawienie patriotyczne pt. „Pisk Białego Orła”.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków Rycerzy Kolumba.
5. W środę – po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic Róż Misyjnych.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca Grudnia. Msza św. dla dzieci o godz. 17:00. Spowiedź św. pierwszo-piątkowa w środę i czwartek od godz. 17:00, zaś w piątek od godz. 16:00.
7. Z racji I piątku miesiąca Grudnia, my kapłani odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:
– we wtorek od godz. 8:30 – Ks. Paweł
– w czwartek od godz. 8:00 – Ks. Piotr
– w piątek od godz. 8:30 – Ks. Proboszcz, Ks. Ireneusz
– w piątek od godz. 13:00 – Ks. Rafał, Ks. Tomasz
8. W piątek po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie Lektorów i ministrantów.
9. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:00; 7:30; 9:00 oraz po południu o godz. 16:30 i 18:00. Z racji Uroczystości Kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna.
10. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę na Mszę świętą o 18.00. Otrzymają wtedy Cudowne Medaliki Niepokalanej.
11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii. Po Mszy św. spotka się z nimi św. Mikołaj.
12. Od I Niedzieli Adwentu Parafialny Oddział Caritas rozpoczyna rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara – 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Świece dostępne będą także w kancelarii, zakrystii oraz w punkcie Caritas w godzinach urzędowania. Tradycyjnie – w sklepach: Magda, Kasia, Spar – Supermarket, Sklep w Ogródku, Delikatesy Centrum przy ul.
Paderewskiego oraz Delikatesy przy ul. Parkowej wystawione są kosze „Dar Serca” na żywność. Przypominamy także, że 8 Grudnia w E. Leclerc – przy ul. Romanowicza będzie zbiórka długotrwałych produktów żywnościowych. Bardzo prosimy o włączenie się w charytatywne dzieło, a za wszelki przejaw miłosierdzia składamy serdeczne – Bóg zapłać! .
13. W zakrystii, w kancelarii oraz przed kościołem można nabyć opłatki na stół wigilijny. Rozprowadza je młodzież należąca do Grup działających przy naszej parafii. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków przez parafię.
14. W niedzielę 16 Grudnia br. organizujemy Wigilię dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących. Wejściówki – zaproszenia dla tych osób są do odbioru w Oddziale Caritasu Parafialnego oraz w Kancelarii w godzinach urzędowania. Będą one wydawane do 12 Grudnia br. Wszystko to czynione jest w celach organizacyjno- porządkowych.
15. W przyszłą II Niedzielę Adwentu w całej Polsce będziemy przeżywać : „Dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie”. W związku z tym po Mszach św. będzie przeprowadzona dobrowolna zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
16. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii tarnowskiej. W przyszłą niedzielę składka – na cele parafialne. Bóg zapłać!
17. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
+ Antoni Płaneta
Dobry Jezu a nasz Panie …