Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Kościół oddaje cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata.
2. W liturgii kościoła obchodzić będziemy:
– w piątek – św. Andrzeja, Apostoła
3. Jutro na Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce uroczystość przyjęcia aspirantów do grona ministrantów naszej parafii. Polecajmy w modlitwie tych młodych chłopców, którzy pragną służyć Chrystusowi przy Jego ołtarzu.
4. W środę przypada 9 rocz. konsekracji Pasterza naszej diecezji – Ks. bpa Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach pamiętajmy o jego osobie i jego posłudze.
5. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich współtworzących Grupę modlitewną Gwardii Najświętszego Sakramentu. Po Eucharystii – spotkanie formacyjne.
6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów i ministrantów. Obecność obowiązkowa.
7. W I Sobotę Grudnia Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00
8. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30
9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 6:00 i 18:00. Prosimy, by dzieci przygotowały na Roraty lampiony i uczestniczyły w tych Mszach świętych.
10. Od przyszłej niedzieli Caritas rozpoczyna akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Do nabycia będą świeczki na stół wigilijny. Również nasz Parafialny Oddział Caritasu włączy się w tę akcję. Tradycyjnie – od jutra w sklepach: Magda, Kasia, Spar – Supermarket, Sklep w Ogródku, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego oraz Delikatesy przy ul. Parkowej będzie wystawiony kosz „Dar Serca” na żywność. Ponadto 1 Grudnia w Biedronce i 8 Grudnia w E. Leclerc – przy ul. Romanowicza będzie zbiórka długotrwałych produktów żywnościowych. Bardzo prosimy o włączenie się w charytatywne dzieło, a za wszelki przejaw miłosierdzia składamy serdeczne – Bóg zapłać! .
11. Również od przyszłej niedzieli w zakrystii, w kancelarii oraz przed kościołem będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Rozprowadzać je będzie młodzież należąca do Grup działających przy naszej parafii. Będzie to jedyna forma rozprowadzania opłatków przez parafię.
12. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy wszystkich chętnych parafian na ostatni w tym roku Charytatywny Obiad Parafialny do dolnego kościoła. Wszelki zysk przeznaczony będzie na Wigilię dla samotnych i bezdomnych, którą Parafia wspólnie z Wolontariatem „Miłosierny Samarytanin”, Caritasem, Rycerzami Kolumba oraz innymi grupami parafialnymi organizuje 16 Grudnia br. Serdecznie zapraszamy. Będzie można zabrać obiad, ciasta na wynos. Dziękujemy także tym osobom i rodzinom, które wspierają nas finansowo w organizacji tegorocznej Wigilii dla samotnych i bezdomnych.
13. Równocześnie informujemy, że wejściówki- zaproszenia na Wigilię dla bezdomnych i samotnych, będą rozprowadzane przez nasz Parafialny Oddział Caritas i w kancelarii od najbliższego piątku do 12 Grudnia br. w godzinach urzędowania. Jest to konieczne w celach organizacyjno-logistycznych.
14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 dzieci należące do Scholki Parafialnej „Iskierki Miłosierdzia” oraz młodzież z Parafialnego KSM-u, zapraszają wszystkich parafian na przedstawienie patriotyczne pt. „Pisk Białego Orła”.
15. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę.
16. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
+ Józefa SAK
+ Janina KOGUT
+ Janina CZYŻYŃSKA