XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
– we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
– w środę – Ofiarowanie NMP
– w czwartek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – Patronki śpiewu kościelnego
– w przyszłą niedzielę – św. Katarzyny, dziew. i męcz.
2. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
3. W środę o godz. 18:30 – kolejne spotkanie członków Parafialnego Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. Zapraszamy również nowe osoby.
4. Przyszła niedziela, to ostatnia niedziela w roku liturgicznym, w której oddaje się cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, równocześnie jest to kolejna Niedziela Synodalna.
5. Podobnie jak w roku ubiegłym wszyscy parafianie pragnący nabyć opłatki na stół wigilijny, mogą to uczynić od I niedzieli Adwentu w zakrystii, w kancelarii, bądź w każdą kolejną niedzielę Adwentu przy wyjściu z kościoła u autoryzowanej młodzieży należącej do różnych Grup działających przy naszej świątyni.
6. Zgodnie z zapowiedzią w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy wszystkich chętnych parafian na ostatni w tym roku Charytatywny Obiad Parafialny do dolnego kościoła. Wszelki zysk przeznaczony będzie na Wigilię dla samotnych i bezdomnych, którą Parafia wspólnie z Wolontariatem „Miłosierny Samarytanin”, Caritasem oraz innymi grupami parafialnymi organizuje 16 Grudnia br. Serdecznie zapraszamy. Będzie do wyboru 5 różnych dań, ciasto i inne niespodzianki. Będzie też można zabrać obiad, ciasta na wynos. Dziękujemy także, tym osobom i rodzinom, które wspierają nas finansowo w organizacji tegorocznej Wigilii dla samotnych i bezdomnych.
7. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę. Dziękujemy również za ofiary złożone tak hojnie w zeszłą niedzielę na cele parafialne, a konkretnie na ogrzewanie świątyni. Jeszcze raz wszystkim mówimy – Bóg zapłać.
8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
+ Janina Biegelewicz
Dobry Jezu a nasz Panie