XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.11.2018

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:
– w sobotę – św. Leona, papieża i doktora kościoła
– w przyszłą niedzielę – św. Marcina z Tours, biskupa – / odpust w parafii Zawada /
2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Rycerzy Kolumba.
3. Zmiana tajemnic Róż Misyjnych we środę po Mszy św. wieczornej.
4. W przyszłą niedzielę przypada 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny oraz o tych wszystkich, którzy dzisiaj decydują o jej obliczu.
5. Codziennie w miesiącu Listopadzie o godz. 17:30 odmawiany jest różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Następnie sprawowana jest Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele.
6. W tym tygodniu do naszej parafii zjadą bardzo licznie młodzi artyści biorący udział w VII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. Również wszystkich parafian i tarnowian zapraszamy na Koncerty i przesłuchania. Wstęp absolutnie – wolny.
I tak w środę o godz. 18:30 zapraszamy na Koncert p. Macieja Miecznikowskiego, który zaprosi nas do wspólnego śpiewu piosenek religijno-patriotycznych. W czwartek również po Mszy św. wieczornej – wspaniały Koncert, w którym wspominać będziemy utwory znakomitych polskich artystów, którzy odeszli już do wieczności – wśród nich Annę Jantar, Annę German, Zbigniewa Wodeckiego czy też Marka Grechutę. Zaś w piątek od godz. 10:00 przesłuchania blisko 400 uczestników Festiwalu z całej Polski. Warto posłuchać tych młodych artystów. W tym dniu – tj. w piątek, wyjątkowo Różaniec wraz z wypominkami o godz. 16:30, następnie Msza św. za Ojczyznę i o godz. 18:00 zapraszamy Koncert Galowy Laureatów naszego Festiwalu. Bogactwo i piękno muzyczne przygotowane z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości nie powtórzą się. Przeżyjmy te chwile wspólnie przybywając jak najliczniej na w/w Koncerty, które odbywać się będą w kościele dolnym.
7. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na sympozjum pod honorowym patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża poświęcone bł. Hannie Chrzanowskiej, które odbędzie się w najbliższy czwartek w PWSZ w Tarnowie . Rozpoczęcie o godzinie 10:00. Wstęp wolny!
8. Bardzo serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii Tarnowskiej. W przyszłą niedzielę składka będzie na cele parafialne, a konkretnie na ogrzewanie naszego kościoła w okresie jesienno-zimowym. Już dzisiaj mówimy Wam – Bóg zapłać!
9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
+ Aleksander Kubarek
+ Zuzanna Kwiatkowska
Dobry Jezu, a nasz Panie …