XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018

1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną.
2. W czwartek 1-go Listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, iż w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. celebrowane będą o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 oraz o godz. 18:00
3. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 Listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami:

– stan łaski uświęcającej i Komunia św.,
– modlitwa w intencjach Ojca św.,
– wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego
– nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.

W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe.
Msze św. i procesje na cmentarzach w Czwartek, tj. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą w następującym porządku:

– na Cmentarzach w Mościcach, w Krzyżu i na Starym Cmentarzu o godz. 14.00.
– na Cmentarzu w Klikowej o godz. 13:00

4. Różaniec za zmarłych wraz z wypominkami będzie w naszym kościele przez cały Listopad, codziennie o godz. 17.30, natomiast o godz. 18.00 Msza św. za dusze wypominane.
5. W środę o godz. 19:00 młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży działającym przy naszym kościele, serdecznie zaprasza na kolejna edycję „NOCY ŚWIĘTYCH”. Będzie okazja do zadumy, refleksji, adoracji Najświętszego Sakramentu i poznania wielu przewodników i orędowników, którzy już cieszą się chwałą świętych i błogosławionych. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jest to jedno z nabożeństw obowiązujących w/w młodzież.
6. Z racji I piątku miesiąca Listopada, my kapłani odwiedzimy chorych :
– w piątek: od godz. 8:30 – wszyscy księża
7. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Św. w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00 i w I Piątek miesiąca Listopada również od godz. 17:00.
8. 2 Listopada ADPC zaprasza na Różaniec za zmarłych o godz. 17:30 i na Mszę św. 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 Wolontariat „Miłosierny Samarytanin” serdecznie zaprasza na II Charytatywny Obiad Parafialny. Co nas czeka ? – 4 różne dania, ciasto, desery, możliwość pobrania obiadu na wynos oraz miła obsługa i atmosfera. Wszelki zysk przeznaczony jest na organizację Wigilii dla bezdomnych i samotnych 16 Grudnia br. Zapraszamy !!!
11. Już za 10 dni w dniach od 7-9 Listopada w naszej parafii odbędzie się VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. Będą Koncerty p. Macieja Miecznikowskiego; wspomnienia najpiękniejszych utworów artystów polskich, którzy już odeszli; a także konkurs zgłaszających się uczestników Festiwalu. Więcej informacji na stronie parafii, Festiwalu, na plakatach i w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.
12. Dziękujemy za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać.
13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
+ Józef Kusyk

Dobry Jezu, a nasz Panie …