XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

1. Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie w sposób szczególny o misjonarzach i misjonarkach, zwłaszcza z naszej tarnowskiej diecezji pracujących w różnych regionach świata.
2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
– w czwartek – św. Jana Pawła II
3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii zaprasza na kolejne nabożeństwo zwane "Noc Świętych". Noc Świętych odbędzie się w przyszłą środę 31 Października o godzinie 19:00 w kościele górnym.
W programie:
– procesja Świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólny śpiew, oraz błogosławieństwo i rozesłanie. Polecamy i zapraszamy!
W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania, tj. III Gimnazjum oraz VII i VIII Szkoły Podstawowej. To spotkanie będzie zamiast spotkania listopadowego.
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie formacyjne dla członków Gwardii Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy również nowe osoby pragnące poświęcić jedną godzinę w tygodniu na adorację Chrystusa w kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
5. Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków Róż Żywego Różańca i Róż Misyjnych na XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Bobowej w dniu 28 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10 00 pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża. Na koniec spotkania, jak zawsze, modlitwa różańcowa za misje i misjonarzy, której zakończenie przewidywane jest na godz. 14 00 . Chętni do wyjazdu, proszeni są o zgłaszanie się do
zakrystii lub kancelarii do środy. Koszt wyjazdu 30 zł.
6. Zbliża się powoli miesiąc Listopad – miesiąc modlitwy i pamięci za zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, zyskanych odpustów, a zwłaszcza dar Mszy świętej. Posprzątajmy i przygotujmy groby naszych bliskich na Uroczystość Wszystkich Świętych. Więcej informacji na temat uroczystości, które będą odbywać się na tarnowskich cmentarzach – podamy w przyszłą niedzielę.

7. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian – dzieci w wieku przedszkolnym na katechezy, które odbywają się przy naszej parafii we wtorki o godz. 16:00 w salce katechetycznej. Katechezy te są przeznaczone dla dzieci, które nie uczęszczają na katechezę w przedszkolach lub chcą bardziej poznać i pokochać Jezusa. Katechezy prowadzi Siostra Maria – Służebniczka Dębicka.
8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych spowiadamy codziennie podczas nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do spowiedzi św. – nie odkładajmy ją na ostatnią chwilę.
9. W przyszłą niedzielę – jak już informowaliśmy, po Mszy św. o godz. 12:00 Wolontariat „Miłosierny Samarytanin” zaprasza wszystkich na II Charytatywny Obiad Parafialny. W ten sposób zdobywamy środki na organizację Wigilii dla bezdomnych i samotnych w Grudniu br. Jest to także doskonała okazja do integracji całych rodzin naszej wspólnoty parafialnej.
10. Zgodnie z zapowiedzią, naszemu miastu i naszej parafii z wieży naszego kościoła błogosławi Chrystus Miłosierny z pięknie oświetlonego nowego witraża. Wszystkim ofiarodawcom, wykonawcom, sponsorom, zwłaszcza jednej rodzinie z USA, – serdecznie dziękujemy. Koszt witraża i oświetlenia został w całości spłacony.
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Piotr Gawlik
+ Józef Karakin

Dobry Jezu, a nasz Panie ….