XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kościoła
– we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej
– w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego
– w czwartek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia
– w sobotę – św. Jana Kantego, kapłana
2. Dzisiaj odpust w tarnowskim Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej.
3. Przypominamy, że wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej.
4. We wtorek na Różaniec i Mszę św. zaprasza Rodzina „Radia Maryja”. Po Eucharystii, spotkanie w domu parafialnym.
5. Również we wtorek przypada 40 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską jako papieża Jana Pawła II. Niech nasza obecność na Różańcu i Mszy św. będzie wyrazem wdzięczności Bogu za dar Wielkiego Polaka.
6. W Środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. Zapraszamy nowe osoby pragnące poświęcić swój czas dla osób potrzebujących. Gościem naszego spotkania będzie pani Profesor z Wydziału Pielęgniarstwa z PWSZ w Tarnowie.
7. W czwartek swoje spotkania mieć będą: Grupa Misyjna – o godz. 16:00 oraz Akcja Katolicka – o godz. 18:30.
8. W przyszłą niedzielę 21 października, kiedy w całym Kościele obchodzi się Światowy Dzień Misyjny, o godz. 14.00 sprzed kościoła pw. Św. Rodziny wyruszy Marsz Misyjny w kierunku katedry, gdzie o godzinie 15.00 sprawowana będzie pod przewodnictwem Ks. Biskupa uroczysta Eucharystia. W czasie marszu będziemy się modlić o pokój i za prześladowanych chrześcijan. Zapraszamy Róże Misyjne oraz całe rodziny do wspólnej modlitwy za misje.
9. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie organizuje w dniach od 14 do 21 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej poświęcony odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Już dzisiaj na godz. 17:00 zaprasza na spotkanie z historykiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego profesorem K.
Ożogiem.   Wszystkie spotkania są bezpłatne. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na inwestycje parafialne. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy kompleksową, trwającą kilka miesięcy wymianę instalacji elektrycznej na nową wewnątrz i na zewnątrz świątyni. Koszt tej inwestycji został spłacony. Kończymy montaż witraża Jezusa Miłosiernego na szczycie kościoła. W tym tygodniu rozbierzemy rusztowanie i będziemy mogli zobaczyć pięknie oświetloną postać Zbawiciela górującą nad miastem. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę do
puszek na Fundusz „Dzieło Tysiąclecia” wspomagającej dzieci i młodzież z biednych rodzin. Za dar waszego serca jeszcze raz – serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę – niedzielę misyjną, składka przeznaczona będzie na potrzeby misji i misjonarzy.

11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
+ Wacława Rempałę
+ Andrzeja Korczyńskiego
Dobry Jezu, a nasz Panie …