XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018

1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Polskim XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na cele edukacyjne dzieci i zdolnej młodzieży pochodzącej z rodzin najuboższych.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w piątek – bł. Jana Beyzyma, prezb.
– w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego
3. Z racji wspomnienia dzisiaj Święta Matki Bożej Różańcowej, ulicami Tarnowa przejdzie Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie ona o godz. 19:00 w sanktuarium na Burku. Procesja Różańcowa zatrzyma się przy Kościele św. Maksymiliana, św. Rodziny i przy naszym kościele, aby następnie podążać do Kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do włączenie się w tę modlitwę różańcową wszystkich
naszych parafian.
4. W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie aspirantów, kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców począwszy od klas II Szkoły Podstawowej do włączenia się w formację tej szczególnej grupy parafialnej.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie formacyjne członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „FAUSTINUM”.
6. Także we wtorek o godz. 17:00 w Sali katechetycznej odbędzie się spotkanie wszystkich katechetów pracujących w szkołach na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
7. W Środę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Róż Misyjnych.
8. W czwartek na różaniec o godz. 17:30 i Mszę św. zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
9. W sobotę o godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św., a po niej uczestniczyć będziemy w Procesji Światła w czasie której odmówimy Różaniec..
10. Trwają zapisy na VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” – Tarnów 2018 organizowany w dniach 7-9 Listopada br. przez nasza parafie. Więcej informacji i regulamin Festiwalu można pobrać ze strony internetowej parafii oraz strony festiwalowej.
11. W przyszłą niedzielę Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Kustosz sanktuarium Fatimskiego w Tarnowie zaprasza wiernych z naszej parafii na tradycyjne czuwanie modlitewne z soboty na niedzielę o godz. 24:00.
12. Przypominamy, że wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej. Formularze leżą na stolikach przy wyjściach z kościoła. Msze św. za wypominanych w naszym kościele celebrowane będą codziennie w listopadzie oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18:00.

13. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian — dzieci w wieku przedszkolnym na katechezy, które odbywać się będą przy naszej parafii w salce katechetycznej. Katechezy te są przeznaczone dla dzieci, które nie uczęszczają na katechezę w przedszkolach lub chcą bardziej poznać i pokochać Jezusa. Katechezy poprowadzi Siostra Maria – Służebniczka, a odbywać się będą we wtorki. Na pierwsze spotkanie dzieci i ich rodziców zapraszamy 16 października br. o godz. 16.30
14. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii Tarnowskiej. W przyszłą niedziele składka na cele realizowane przez naszą parafię. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoją obecnością w zeszłą niedzielę na Obiedzie nasze charytatywne projekty. Następny taki parafialno-charytatywny obiad będzie w ostatnią niedzielę Października.
15. Informujemy również, że dzięki pomocy Państwowej Straży Pożarnej w minionym tygodniu w ramach ćwiczeń strażackich na szczyt kościoła zostały wyniesione elementy witrażu Jezusa Miłosiernego, który zostanie zamontowany w tym miejscu w nadchodzącym tygodniu.
16. Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego.
Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol.
17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Zdzisława Świerk
+ Genowefa Madanowicz
+ Krystyna Ciochoń
Dobry Jezus a nasz Panie …

Komunikat w związku z Marszem dla Życia i Rodziny

Drodzy Diecezjanie!
Życie ludzkie jest wartością, którą człowiek powinien wciąż na nowo odkrywać i nią się fascynować. Cud życia zapoczątkowany w rodzinie, także w rodzinie chce znaleźć swoje właściwe miejsce. Dlatego tak bardzo ważne jest, abyśmy z należytą troską przyjmowali każde życie i towarzyszyli rodzinom, w których to życie pragnie się rozwijać.
Niech wyrazem naszego przywiązania do tych wartości będzie udział w X Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się 14 października w Tarnowie. Będzie to także XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Obchody tych wydarzeń rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00. Następnie wyruszymy w marszu ulicami Tarnowa w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny.
Serdecznie zapraszam na to wydarzenie małżeństwa i rodziny naszej diecezji oraz ruchy i stowarzyszenia o charyzmacie rodzinnym zaś wszystkich Diecezjan zachęcam w tym dniu do szczególnej modlitwy – zwłaszcza różańcowej – w intencji rodzin, małżeństw i każdego poczętego życia.
Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż – BISKUP TARNOWSKI