XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30. Jeżeli ktoś nie może przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnej.
2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– we wtorek – św. Aniołów Stróżów
– w czwartek – św. Franciszka z Asyżu
– w piątek – św. Faustyny, dziew.
– w przyszłą niedzielę – Matki Bożej Różańcowej
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na ta piękną uroczystość zapraszamy wszystkich małżonków.
4. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 tj. ok. 13:00 Wolontariat „Miłosierny Samarytanin” zaprasza na Parafialny Obiad Charytatywny. Dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na organizację Wigilii w Grudniu br. dla bezdomnych, samotnych i opuszczonych. Wszyscy są mile widziani.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.
6. Również we wtorek Koło Rada Maryja organizuje Pielgrzymkę do Tuchowa na Uroczystość 114 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Zapisy do jutra. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
7. W piątek na Różaniec i Mszę św. o godz. 17:30 zapraszamy rodziców oraz młodzież klas VII Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
8. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź przed I Piątkiem w środę i czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 16:00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na piątek. Dziękujemy za zrozumienie i podejście do konfesjonału w godzinach i dniach wyznaczonych. Dziękujemy.
9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:
– we wtorek– od godz. 8:30 – Ks. Paweł
– w czwartek – od godz. 8:00 – Ks. Piotr
– w piątek – od godz. 8:00 – Ks. Ireneusz
– w piątek – od godz. 8:30 – Ks. Proboszcz
– w piątek od godz. 13:30 – Ks. Rafał i Ks. Tomasz
10. W I sobotę miesiąca października Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00
11. W sobotę na Różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. W tym dniu dzieci te otrzymają różańce.
12. Wypominki listopadowe i roczne można już składać w kancelarii. Na formularzach tych należy zaznaczyć godzinę oraz niedzielę miesiąca , kiedy będą czytane nazwiska naszych drogich zmarłych. Przypominamy, że wypominki będą przed Mszą św. o godz. 7:30 i przed Mszą św. o godz.9:00. Zaś Msze św. za wypominanych celebrowane będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w ciągu roku o godz. 18:00 i przez cały listopad.
13. Dziękujemy za dzisiejszą tacę – Bóg zapłać.
14. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
+ Józefa Malca
+ Irenę Czosnyka
+ Irenę Bogusławska
+ Marię Wiak
+ Zbigniewa Miłkowski
Dobry Jezu, a nasz Panie …

KOMUNIKAT KSIĘDZA BISKUPA ANDRZEJA JEŻA

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 7 października br. wyruszy ulicami Tarnowa procesja różańcowa, której hasłem przewodnim będą słowa Matki Bożej: „RATUJ RÓŻAŃCEM RODZINĘ!”. W czasie procesji będziemy modlić się: W INTENCJI O ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA W POLSKICH RODZINACH.
Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej a jej szlak będzie prowadził do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Trasa procesji przebiegać będzie następującym ulicami Tarnowa: Najświętszej Marii Panny – plac przy Sanktuarium MB Szkaplerzenej, Narutowicza, Urszulańską, Bema, Krakowską, Sikorskiego, Szkotnik, Słowackiego, ks. Sitki, al. Matki Bożej Fatimskiej – plac przy Sanktuarium MB Fatimskiej. Procesja będzie zatrzymywać się przy tarnowskich kościołach znajdujących się wzdłuż trasy, tj. przy kościele św. Maksymiliana, św. Rodziny i Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.
Gorąco zapraszam wszystkich do licznego udziału w procesji i modlitwie różańcowej, która wieczorem 7 października wypełni przestrzeń naszego Miasta.
Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI