Święte Triduum Paschalne

Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

18.00 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
– 20:00 – 21:00 – Akcja Katolicka
– 21:00- 22:00 – ADPC
W Wielki Czwartek prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie, zakonne oraz za zmarłych kapłanów.

Wielki Piątek

Pamiątka śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. – Najświętszej Ofiary, ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie najdoskonalszą ofiarę.
10.00- Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy dla dzieci.

15.00 – Uroczysta Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Po Nowennie Droga Krzyżowa i Komunia św.

17.00    Droga Krzyżowa, a po niej: Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.

Za pobożne ucałowanie Krzyża podczas adoracji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Spowiedź i Komunia św. oraz modlitwy w intencji Ojca św.). W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża, aż do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana. Po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu śpiewać będziemy Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 24:00

Porządek Adoracji przy Bożym Grobie:
godz. 21.00 – 22.00 – Faustinum
godz. 22.00 – 23.00 – Gwardia Najświętszego Sakramentu
godz. 23.00 – 24.00 – Młodzież

W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.

Wielka Sobota

Czas nadziei Zmartwychwstania.

Od 9.00 do 14.30 co pół godziny poświęcenie pokarmów w dolnym kościele, a później adoracja KRZYŻA.

15:00 – II dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

20.00    Liturgia Wigilii Paschalnej.

Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych prosimy przynieść świece. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych, aż do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej. Na zakończenie Mszy św. Procesja Rezurekcyjna. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Procesji Rezurekcyjnej.